Да вришти модата: Кому му стои подобро – фотки од кои ќе се смеете на глас (прв дел)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На кого му стојат подобро бебешки панталонки, на Џастин Бибер или на едно бебе? Кој изгледа подобро во црно-бела комбинација, Ким Кардашијан или китот убиец? Дали стилот на Кендал Џенер може да се натпреварува со едно седиште од автомобил?

Навистина „тешки одлуки“ се тие кога ќе ги погледнете смешните компаративни фотографии подолу, компилирани од Bored Panda, а преполни со смешни и бизарни модни споредби од кои ќе се смеете на глас.

Оваа жена или Хомер Симпсон?

Хајди Клум или четката од пералната за автомобили?

Бабата или тепихот?

Џастин Бибер или бебето?

Трамп или пченката?

Лил Вејн или E.T.?

Иванка Трамп или буритото?

Лејди Гага или плинскиот загревач?

Ким Кардашијан или Дени ДеВито како Пингвинот?

Човекот со чорапите или тепихот на аеродромот?

Ким Кардашијан или вреќа со кромид?

Ники Минаж или Хи-Мен?

Малиот или хидрантот?

Лил Вејн или гремлинот со 3D очила?

Високата мода или бездомникот?

Таа или бришачот за прашина?

Типчето или Ерик Картман?

Ријана или лименката со леден чај?

Тараџи Хенсон или скршениот iPhone?

Ким Кардашијан или китот Орка?

Кендал Џенер или закинатото седиште?

…продолжува