ДА СЕ НАЕЖИШ: Скандирањето на Пандев од друг агол (видео)

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев викендов беше инспиратор на големата победа на Џенова над Јувентус од 2:0.

Пандев запиша асистнеција и постигна фантастичен гол после кој буквално „експлодира“ преполниот стадион.

На социјалните мрежи се појави видео од сбоата каде се наоѓа официјалниот спикер кој заедно со целиот стадион го скандира името на Македонецот.

Навистина импресивно!