ДА СЕ НАЕЖИШ: ЕХФ со емотивно видео го поздрави шампионот (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Европската ракометна федерација (ЕХФ) на социјалните мрежи објави емотивно видео од Фајнл фор во Келн.

Вардар повторно се искачи на врвот на Европа со двете победи над Барселона и Веспрем, а ЕХФ со емотивно видео ги поздрави „црвено-црните“.

„Ова не може да се објасни со зборови. Толку многу емоции на теренот, толку многу неверојатни моменти за фановите…“