Актуелно

Нови цени за горивата во наредните седум дена

Од ноќеска на полноќ, бнзиските точат горива по новоодредените цени за истите кои се пониски за 1, односно 1,5 денари.

Регулаторното тело за енергетика по новата методологија донесе одлука да се полнат резервоари со ЕУРОСУПЕР БС-95 по цена од за 69,5 ден/лит а 72,0 ден/лит ќе чини ЕУРОСУПЕР БС-98 .

Пад во цената бележи и ЕУРОДИЗЕЛ . Тој ќе се точи за 62,50 денари за литар.

Овие цени ќе важат во следните седум дена.

Advertisements
To Top