Да не се лажеме, Џеј Ло си ги има годините и е далеку од совршен изглед


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Да, ултра богата е, па може да си дозволи да изгледа помладо за цели 15-20 години од нејзините обични врснички ширум целиот свет, но сепак, Џенифер Лопез си ги има годините и е далеку од совршен изглед кога станува збор за секојдневието.

Целулитот на задникот докажува дека Џенифер е само обична жена која токму како и милионите други ширум светот мака мачи со најлошиот женски непријател.

Почетокот на годината Џенифер Лопез веќе традиционално го поминува на одмор на островите Туркс и Каикос, а со идиличните фотографии често се фали и на својот Инстаграм. Иако таму речиси сите фотографи се беспрекорни и пласираат совршен изглед на латино дивата бидејќи се поминати низ филтри, деновиве се појавија фотографии од Џеј Ло во малку поинакво издание.

На фотографиите се гледа дека Џенифер како и милиони други жени има проблеми со најлошиот женски непријател целулитот.

Инаку, Лопез во последните четири години ужива во романсата со Алекс Родригез. Пејачката и поранешниот спортист се трудат секогаш да бидат модно ускладени па дури и ако заедно одам само до продавница или на прошетка. Освен модата заедничка страст им е и вежбањето па заедно веднаш по Божиќ и Нова година побрзале да отидат во тератана за да ги потрошат вишокот калории кои ги добиле за време на овие празници.