Да грми асфалтот на обалата: Бившата екипа од Top Gear се појави во Задар


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Екипата од една од најпопуларните емисии за автомобили на светот, Top Gear, се појави на задарската ривиера и ги воодушеви своите хрватски обожаватели.

„Беше неверојатно“, напиша еден од сведоците на појавата кој до хрватските медиуми испрати и фотографии.

Џереми Кларксон, Ричард Хамонд и Џејмс Меј, после Top Gear, ја иницираа емисијата Grand Tour во која ги обиколуваат популарните и интересни светски дестинации. Така овој пат завршија во Задар, иако пред да си ја завршат работната обврска, шмркнаа кафенце на морскиот брег.