Чувар избоден со нож во кумановскиот затвор


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Тројца затвореници и еден чувар се избодени со нож и повредени во затворот „Кшање“ во Куманово.

Според информациите од полицијата, настанот се случил вчера кога дошло до тепачка помеѓу 8 лица.

На повредените им е укажана лекарска помош, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.