Advertisements
Спорт

Чудо од Ла Масија: Дете на Барса постигна феноменален гол… два пати (видео)

Шпанскиот гигант Барселона ја има една од најдобрите фудбалски академии во светот.

Од „Ла Масија“ се излезени големи фудбалски имиња како Лео Меси, Андрес Иниста, Чави, но и во моментов има многу таленти кои „растат“ во таа школа.

Еден од нив е Хенис Торејес од тимот на Барса до 12 години. Тој во моментов е главна тема во Шпанија бидејќи направи нешто исклучително.

Имено, во 11-та минута го лобоваше противничкиот голман со феноменален шут скоро од центар, а само една минута подоцна покажа дека тоа не било случајно и постигна апсолутно ист гол на истиот начин.

Advertisements
To Top