Членовите од јужнокорејскиот таеквондо тим се вистински боречки машини (видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Светот е импресиониран и фасциниран од нивните боречки вештини и демонстрација на атрактивни потфати и удари кои ќе ве остават без зборови.

Еве ја и снимката од целокупната демонстрација.