ФОТО: Снајдер се прости од Холандија, но сите гледаа во неговата атрактивна сопруга!


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Легендарниот Весли Снајдер се прости од холандската репрезентација со победа во пријатеслскиот меч против Перу.

После 134 одиграни натпревари Снајдер се прости од репрезентацијата како легенда, но славата синоќа му ја „украде“ неговата атрактивна сопруга Јоланда, која со децата го гледаше мечот од трибините.

По завршувањето можевме да видиме несекојдневна сцена, на теренот беше поставена паса, тросет и ТВ, па Снајдер заедно со семејството можеше да ги гледа пораките кои му ги испраќаа бившите соиграчи.

Сепак, сите погледи ги собра атрактивната Јоланда, која пред бракот со Снајдер беше позната актерка, манекенка и ТВ водителка.

View this post on Instagram

Hello weekend! ??♀️?☀️

A post shared by Y O L A N T H E C A B A U (@yolanthecabau) on