Шоубизнис

Честито на „младите“: Реисот Реџепи се ожени со 24-годишната Емина

74-годишниот реис Сулејман Реџепи е 24-годишната Емина Јетиши од Скопје, пренесува Либертас.

Јетиши е потпретседателка на огранокот на ДУИ во Студеничани.

Реџепи претходно 4 години беше сам во поглед на брачен живот, а според традицијата за новите младоженци, реисот оваа година за празникот Рамазан Бајрам два пати ќе се бања, еднаш после ифтар, еднаш пред молитва.

To Top