Бујната и атрактивна Украинска секс бомба на хрватското приморје


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Украинскиот модел Луиса Ковански нејзиниот годишен одмор неодамна го помина во Дубровник, а моментално е во Истра, поточно Ровињ, каде за своите 1,1 милиони фанови направи низа нови провокативни фотографии.

Бујната Лусиа позираше на кров од куќа во црвена долна облека и марама на главата заради што фановите ја нарекоа „модерна Црвенкатапа“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louisa Khovanski (@louisakhovanski) on

„Се уште не сум успеала да го најдам местото на кое би се чувствувала целосно среќна, кое би можела да го наречам свој дом и каде би посакала да го поминам остатокот од својот живот. Затоа патувам, запознавам прекрасни градови. Дали вие сте го пронашле баш тоа место на кое вашата душа се чувствува најсреќно?“- ги праша 27 годишната инфлуенсерка своите фанови на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louisa Khovanski (@louisakhovanski) on

Инаку, оваа Украинка се бави и со фотографија, а отворила и сопствен Јутјуб канал. Иако ги зголемила градите, социјалните мрежи ги користи за да промовира позитивен став кон женското тело и женската убавина во сите нејзини облици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louisa Khovanski (@louisakhovanski) on

„Преку својата работа, на луѓето се обидувам да им ја покажам разликата меѓу вулгарноста и уметноста, тие два поими никако не можат да се ставаат во исти кош. Цело време се борам против стигмата и предрасудите, се трудам да бидам на страната на жените кои можеби не се вклопуваат во наметнатите стандарди за убавина“, изјавила неодамна атрактивната Украинка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louisa Khovanski (@louisakhovanski) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Louisa Khovanski (@louisakhovanski) on