Бразилски хорор: Убија 7 лица, меѓу кои и едно девојче, оти му се смееле на еден од нив дека изгубил на билјард (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Група вооружени напаѓачи застрелале седум лица, меѓу кои и 12-годишно девојче во сала за билијард во Бразил поради смеење, откако еден од играчите изгубил натпревар двапати по ред.

Тие се налутиле и го извадиле оружјето, пренесува „Дејли Мејл“.

Страшна снимка од надзорните камери од крвопролевањето во вторникот во градот Синоп, провинцијата Мато Гросо, го сними моментот кога вооружен напаѓач со пиштол земал луѓе како заложници и им наредил да се наредат до ѕид, додека неговиот соучесник од блискиот камион донел неколку пушки.