И денес сончево време


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со појава на мала до умерена облачност, кон крајот на денот во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец и дневна температура од 16 Целзиусови степени. Маврово 11, Охрид 14, Битола 16, Крива Паланка 16, Берово 14, Кавадарци 17, Дојран 20.

Утре времето ќе биде ороменливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб ветер од јужен правец.

Дневните температуру ќе се движат од 8 до 17 степени.