БРАВО МОМЦИ: Вардарци соблекувалната во Веспрем ја оставија бепсрекорно чиста! (ВИДЕО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Tимот на Вардар денес му гостуваше на Веспрем во рамките од Лигата на шампионите и запиша победа од два гола разлика 25:27, но уште еден голем потег црвено-црните направија по завршувањето на натпреварот.

Момците на Парондо си заминаа џентлменски и во голем стил. Го победија Веспрем на теренот, а потоа зад себе оставија беспрекорно чиста соблекувална и им се заблагодарија на домаќините за добриот пречек.

БРАВО МОМЦИ!

https://www.facebook.com/rkvardar/videos/2165174603809380/?__xts__[0]=68.ARDp08gLctZY9XwhveFSAaV8Ghz6q5drZpps6hDHdaoSIPyd5OIChzGh808iq3j3-t8omPPcW70byBhNAotvrr55Wv_rjrxTC6FLHpo3yrRgrQwDLBzKoytfiq_IzYejseDoHjDm3FF8UauSN7n4SUn3V3U64nYO3ojKvJQ_VHPj7iT3jwNSAfg&__tn__=-R