„Бомба“: Познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе во Милан!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Еминентниот „Франс Фудбал“ вчера лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека се е подготвено за доаѓањето на Арсен Венгер на клупата на Милан.

Повикувајќи се на свои, како што се наведува доверливи извори, Французите тврдат дека Венгер имал средба со сопственикот на Милан, Гордон Сингер кој лично наводно го смета Венгер за најдобро решение.

Според најавите, Венгер постигнал договор и од јануари ќе го наследи Џенаро Гатузо на клупата на „росонерите“.

Шпекуалциите одат толку далеку што веќе е познато и првото засилување кое Венгер ќе го донесе на „Сан Сиро“, а станува збор за неговиот „пулен“ Арон Рамзи.

Велшанецот е на излезна врата од „Емирати“, а наводно Венгер имал разговор со фудбалерот и го убедил да му се придружи во неговиот тим во Милано.