Бомба: На повидок голема трампа меѓу Челзи и Реал!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Челзи оваа сезона на сензационален начин ја освои Премиер лигата, сепак Антонио Конте спрема реконструкција на тимот бидејќи следната сезона сака да го нападне европскиот трон.

Англиските и шпанските медиуми пишуваат дека на повидок е голема размена помеѓу Челзи и Реал Мадрид која ќе предизвика „земјотрес“ во фудбалска Европа.

Шпанскиот „Дон Балон“ тврди дека Зинедин Зидан е голем фан на играта на најдобриот играч од Премиер лигата – Нголо Канте и по секоја цена сака да го види во „кралскиот“ дрес.

Од друга страна Челзи покажува сериозен интерес за напаѓачот на Реал, Алваро Мората кој не е задоволен од својот статус во Мадрид и сосема извесно дека ова лето ќе го напушти „Сантиаго Бдернабеу“.

Медиумите тврдат дека раководството на „кралскиот“ клуб е спремно да му го понуди на Челзи Мората или Хамес Родригез за да дојде до потписот на Канте.