Бизарна смрт во живо: Новинарка настрада откако на неа падна палма!

Индиската водителка Кончан Нат (58) го загуби животот откако на неа падна палмино дриво додека ја преминуваше улицата, а целата ситуација ја снимија надзорните камери.

Водителката со сериозни повреди беше пренесена во болница, но поради тежината на повредите не преживеа.

Иначе таа требаше овој месец да ја води церемонијата за доделување на музички награди „Rangmanch Ke Sitare“.