Славни

Битно се сакаат

Таа „плус-сајз“ моделка, тој момче со прогерија. Светот им се чуди, а тие се сакаат и немаат проблем со ништо и со никој, а најмалку со нивниот физички изглед.

Џудокси поради својот посебен изглед е многу популарна во Африка, а Гранд Пи минатата година се кандидира за претседател на Гвинеја, но не успеа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EUDOXIE YAO (@eudoxieyao__)

Тие не се грижат за злите јазици и велат дека можат да се справат со се` затоа што се сакаат.

– Уште една година е дар од Бога. Драгиот Бог да ти помогне во сите области на тој живот, да станеш светски познат и да ти даде долг живот полн со здравје. Нека сите твои проекти ја видат светлината на денот. Те сакам многу, мое бебе – напишала плус сајз манекенката од Брегот на Слоновата Коска, Џудокси Јао.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EUDOXIE YAO (@eudoxieyao__)

Му посака добри желби за роденденот на нејзиното момче, музичарот од Гвинеја Гранд Пи, на социјалните мрежи. Нивната необична љубовна приказна го обиколи поради нивниот изглед.

Тој има прогерија, ретко генетско нарушување што предизвикува децата да доживеат предвремено стареење, што влијаело врз неговата висина, а Јао е горда на своите облини. Постојаните ставови и критики не ги допираат бидејќи, како што тврдат, нивната љубов е посилна од се`. Ги обвинуваат дека измислиле се` со цел да привлечат медиумско внимание и дека воопшто не се заедно, но музичарот го негира тоа и истакнува дека Џудокси е „неговото големо бебе“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EUDOXIE YAO (@eudoxieyao__)

Џудокси поради својот посебен изглед е многу популарна во Африка, и покрај тоа што е плус сајз манекенка, често се појавува на тамошните ревии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EUDOXIE YAO (@eudoxieyao__)

– Се најдобро. Не знаев дека сè уште сте заедно. Очигледно сè уште не сте го смачкале – ги задева еден од многуте придружници на необичната двојка.

To Top