Бикот реши и тој малку да поигра рагби (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Вознемирувачки сцени беа снимени пред почетокот на еден рагби дуел одигран на стадионот Гибер Брутус во Перпињан, Франција.

Каталонс Драгонс играа натпревар против Сент Хеленс во Рагби Супер лигата кој беше директно пренесуван на Sky Sports. Домаќините победија со резултат 24:12, а пред почетокот на натпреварот беше видена несекојдневна ситуација.

Неколку бикови продефилираа на зелената трева, еден од биковите успеа да побегне и почна да ги брка играчите на Каталонс кои беа облечени во црвени дресови.