Бескомпромисно им пркоси на своите 63 лета: Најжешката „баба“ на светот заводлива за Social Life


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Кристи Бринкли (63), иако е баба со тапија, ужива да позира пред објективите облечена само во костим за капење, бескомпромисно пркосејќи им на годините.

Последната фотосесија на Кристи за магазинот „Social Life“ предизвика низа на позитивни коментари и комплименти за тоа како изгледа со оглед на тоа дека веќе е во седмата деценија од животот.