Бавното стравично доаѓање на ураганот „Флоренс“ – фотографија на денот


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Опасноста која ураганот „Флоренс“ ја носи со себе е екстремно голема, додека бавно се приближува кон југоисточниот американски брег.

Уште нестигнат до копно, ураганот веќе предизвикува огромни проблеми – силен дожд, преплавени улици, домаќинства без електрична енергија. На #ФотографијаНаДенот – Миртл Бич, во американската сојужна држава Јужна Каролина, во очекување на „Флоренс“.

Извор: Дојче Веле