Барди го победи Меси: Неговиот гол од слободен е најдобар во Примера (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Енис Барди доби уште едно големо признание за своите игри во Примера со дресот на Леванте.

Имено, голот на Барди против Гетафе беше избран за најдобар гол од слободен удар во сезоната 2018/19 во Примера.

Тоа е големо признание за Македонецот поради фактот што зад него остана големиот мајстор Лео Меси.