Бајага и Биковиќ – „Дарја“, српско-руска „комбинировка“ за „лумперај“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Бајага и српскиот актер Милош Биковиќ го објавија официјалниот спот за песната која е дел од саундракот на комедијата „Хотел Белград“, нов заеднички проект на српската и руската кинематографија.

Спотот е објавен на официјалниот канал на музичката група „Бајага и инструктори“ на „Јутјуб“.