Азар ги изненади сите со бројот на дресот, но има добра причина за тоа (ФОТО)


Хрватска против “лудите“ јапонци - 16 ден ↓↓↓Баерн Минхен со 3-1 го победи Реал Мадрид на пријателскиот турнир „Интернационален шампионски куп“, во меч во кој дебитираше Еден Азар.

Навивачите со недели го чекаат Азар да избере број на дресот. Се споменуваше „седумката“ на Мариано Дијаз, но Белгиецот наводно е заинтересиран за „десетката“ на Лука Модриќ, но Хрватот нема лесно да попушти.

Слободни броеви се уште 23, 44 и 50, па најскапото засилување за летово ја избрка токму 50-та. Сепак, нема да го носи тој број во новата сезона, туку тоа го направил поради 50-годишницата од спуштањето на човекот на Месечината.