Вебкафе

Audi Q7 се преполови на два дела при удар во бандера (видео)

Снимката на која се гледа како луксузно Audi Q7 се преполови, стана вирален хит на социјалните мрежи и го обиколи цел свет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Герваш Сергей (@gervashsergey) on

Ударот во бандера бил силен, а Audi Q7 , и покрај силната конструкција која се препотставува дека треба да ја има, буквално се преполови. Но, она што најмногу изненади е што возачот помина без никаква повреда и пешки си замина од местото на несреќата.

Според познавачите  луксузниот SUV се преполовил на ваков начинзашто најверојатно станува збор за ,,лепенка”. Така, во Русија на илегалниот пазар се продаваат скапи возила кои се сечени на половина, а потоа спојувани за да може да се ,,средат” документите и овие возила се обично плен во западноевропските земји.

Advertisements
To Top