Атракција во финалето: Леброн изведе забивање како Трејси Мегрејди на „Ол Стар“ (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Леброн Џејмс изминатата ноќ повторно имаше фантастичен настап, но и покрај тоа неговиот Кливленд загуби и сега има негатива од 3:0 во финалната серија против Голден Стејт.

Џејмс во првата четвртина изведе атрактивно забивање кое своевремно го направи Трејси Мекгрејди на „Ол-стар“ натпреварот во 2002 и 2004 година.