Арогантниот Алегри ја налути цела Италија (видео)

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри се најде на удар на критичарите поради еден непромислен потег.

Детенце во дрес на Јуветус дојде до Алегри и побара автограм, но трофејниот тренер ладнокрвно го одби.

Малиот фан на Јувентус замина тажен, а Алегри со овој потег го навлече гневот на љубителите на фудбалот.

https://twitter.com/ArturoMinervini/status/1123572420730851328