Музика

Анимираната двојничка на Лејди Гага

Неодамна, на социјалните мрежи, славната Лејди Гага објави мистериозен клип на кој ја претстави својата фиктивна анимирана двојничка, пренесува The Verge.

Станува збор за таканаречен киборг со долга руса коса и способност за летање низ вселената, инаку анимиран лик кој неодоливо потсетува на Гага.

Треба да се истакне дека Гага не е единствената поп уметница која ги поврза технолошката револуционерна прогресија и концертите во живо. Дрејк во август оваа година, на своите настапи користеше дронови, а некои американски и јужнокорејски пејачи настапуваа заедно со фиктивниот к-поп состав League of Legends.

Исто така, за време на нејзиниот последен концерт кој го одржа во петокот, Лејди Гага на сцената настапуваше со гигатнски робот.

Advertisements
To Top