Алсат М не ја пуштиле Теодора Димитровска, кандидатка за градоначалник на Куманово, да учествува на дебатата со другите кандидати


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Како најмлада кандидатка и прва кандидирана жена за градоначалник во историјата на Куманово, и покрај тоа што понудив да стојам на нозе, единствено за мене немаше место за во ТВ дебатата на кандидатите за градоначалник на општина Куманово на Алсат М. Затоа денеска се обратив преку видео и се гледаме повторно на следна дебата со сите кандидати!“, напиша на Фејсбук Теодора покрај видеото во кое се обрати до граѓаните и јавноста.