Агентот на Бејл го возврати ударот: Зидан е срам!


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го „понижи“ Герет Бејл после пријателскиот дуел со Баерн Минхен.

Бејл не беше повикан за тој меч, а Зидан изјави дека се надева дека Велшанецот наскоро ќе замине бидејќи тоа е најдобро за сите.

Агентот на Бејл, Џонатан Барнет веднаш му одговори на Зидан и изјави дека Французинот треба да се срами.

„Однесувањето на Зидан е срамно, треба да покаже повеќе респект за фудбалер кој направи многу за Реал Мадрид. Како и да е, ние работиме на тоа Герет да се пресели во нов клуб“, изјави Барнет.

„Кога Бејл ќе си замине од Реал, тоа ќе биде само поради најдобриот интерес за Герет и тоа нема да има никаква врска со инсистирањето на Зидан тој да си замине“, заклучи агентот.

Бејл ја освои Лигата на шампионите четири пати со Реал, а минатата година постигна фантастичен гол во финалето против Ливерпул. Со белиот дрес, Герет го освои шпанското првенство, Шпанскиот Куп, Супер Купот на Шпанија и трипати Супер Купот на Европа и Светскиот Клубски Шампионат.

Велшанецот има договор со Реал до 2022 година според кој заработува 17 милиони евра по сезона, и е сака да се откаже ниту од цент од својата плата.