50 Cent сосила се прави сељак

Со пораката дека „ако неговиот син го удри автобус нема да има лош ден“, раперот 50 Cent предизвика лавина од реакции на Инстаграм.

Тој многу се изнервирал што неговиот 21-годишен син Маркус Џексон се фотографирал со синот на неговиот соперник Сјуприм МекГриф.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @meccapolis on

„Кога овие две мали црнчиња би ги удрил автобус , тоа не би ми го расипало денот”, поточно напиша раперот на Инстаграм и предизвика шок.

50 Cent и Сјуприм веќе долго време се скарани, а тој имал дури и намера да го убие 50 Cent. Сјуприм во моментот е во затвор, откако е осуден на доживотна казна поради заговор за извршување убиство и криумчарење дрога.

Инаку, 50 Cent не е во добри односи со неговиот син , најверојатно поради бурниот развод со мајка му Шанига Џексон, која бараше од него 50 милиони долари, но барањето беше отфрлено.