4 знаци кои откриваат дека повеќе не сте заљубени

4 знаци кои откриваат дека повеќе не сте заљубени

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Кога некој ќе се заљуби, тоа брзо го сфаќа и лесно ги препознава знаците. На крајот на краиштата, толку многу песни се напишани за љубовта. Но, кога сте во врска и кога таа „искра“ ќе згасне, колку брзо го сфаќате тоа?

Вистината е дека љубовта не „исчезнува“ од еден момент во друг. Најверојатно, нема да ја чувствувате истата привлечност кон некого со месеци или години, додека не сфатите дека конечно не сакате повеќе да бидете со партнерот. Сепак, експертите тврдат дека постојат некои знаци кои ја откриваат оваа емоционална промена, но често се занемаруваат. Се разбира, секој може да го доживее различно. Но, во случај да треба да знаете кои знаци би можеле да укажат дека повеќе не сте заљубени, ви ги претставуваме во продолжение.

Немате ист ентузијазам да поминувате време со него

Да се ​​биде рамнодушен кон поминувањето време со саканата личност е еден од најважните знаци. На пример, можеби нема да сакате да организирате нешто за вашата годишнина. Исто така, додека разговарате, можеби постојано го проверувате вашиот мобилен телефон или мислите дека патувањето со саканата личност е губење време и пари. Крајна линија: Квалитетното време со вашиот партнер треба да биде нешто на што се радувате, а не скучна работа што би сакале да ја прескокнете.

Не пропушташ

Да ви недостасува партнерот кога не сте заедно има смисла кога сте заљубени. Ако, на пример, вашиот партнер е на долго службено патување, а вие не ги одбројувате деновите за да го видите или не му го признаете овој копнеж, веројатно вашите чувства се сменија.

Размислувате за вашата иднина без него

Додека ја замислувате својата иднина, можеби сонувате за успешна кариера, шарен дом или за себе да се движите низ Европа. Но, ако сфатите дека вашите соништа повеќе не го вклучуваат вашиот партнер или изгледате рамнодушни кон градењето иднина со него, тогаш веројатно веќе не сте заљубени во нив.

Не барајте совет од него кога треба да донесете одлука

Оваа одлука може да биде сè, од промена на кариерата до бојата за бојадисување на вашата дневна соба. Во повеќето врски, партнерите се потпираат еден на друг за совет и водство. Вклучувањето на вашиот партнер во секојдневните избори значи дека ја цените и почитувате неговата перспектива. Но, ако престанете да го прашувате неговото мислење, тој веројатно престанал да ви биде важен.