Понеделничка временска прогноза

Претпоследниот ноемвриски ден, понеделник, во Македонија носи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни. До крајот на денот на планините врнежите ќе преминат во снег. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 13 Целзиусови степени, Маврово 3, Охрид 9, Битола и Крива Паланка 10, Берово 11, Кавадарци 15, Дојран 16.