Видео: Елмас со мајсторија испрати порака до Словенците


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Македонија утре е домаќин на Словенија во рамките од квалификациите за Европското првенство, а денес репрезентативцуте го одработија последниот тренинг.

На тренингот посебно се истакна Елиф Елмас, кој со „мајсторија“ испрати порака до Словенија.

Новата ѕвезда на Наполи е во исклучителна форма, па се надеваме дека ќе одигра одличен меч утре против Словенија и ќе биде инспиратор за победа.

View this post on Instagram

@elifelmas24 ⚡️ ? ⚡️

A post shared by Football Federation-Macedonia (@ffmacedonia) on