168 новозаразени од КОВИД-19 во последните 24 часа


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Според најновите статистички податоци за состојбата со заразени од КОВИД-19 во Македонија, во последните 24 часа се регистрирани 168 нови случаи на коронавирусот од направени 1.470 тестирања, информираа од министерството за здравство.

Институтот за јавно здравје регистрира 70 пациенти оздравени пациенти, а починаа 3 пациенти позитивни на Ковид-19.

Со ова вкупниот број позитивни тестови во земјава од почетокот на епидемијата достигна 7572. Излекувани се 3624, а починале 362 пациенти.