Зоран Азманов поднесе кривична против Боки 13 за обид за рекет (видео)


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Бизнисменот Зоран Азманов, со обвинување дека против него била конструирана и заплетена приказна од страна на медиумите, поднесе кривична пријава пријава против Боки 13 за обид за рекет.

Азманов вели дека му биле побарани 50.000 евра или стан, за да нема проблеми. Еве ја неговата изјава за Канал 5 во врска со овој случај.