Злата Стефанова – туркменистански сексапил со хрватска регистрација


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Злата Стефанова е родена во Хазар, Туркменистан, а на седум години е преселена во Хрватска. Завршила Трговска и текстилна школа за дизајнирање облека во Ријека, а во слободното време се занимава со „моделинг“.

Освен што сака да позира, ужива и во прошетки и излегувања со пријателките. Иако во Хрватска се чувствува убаво, тврди дека во Туркменистан, сепак, е поубаво.

Злата уште не размислува за преселување, а во иднина сака сериозно да се занимава со своето хоби и да работи како фотомодел. Има учествувано на неколку избори за убавина, а во 2013 година, на изборот од порталот за мажи „Култ“, беше избрана за најсексапилна девојка од Хрватска.