Зидан VS Португалија – Европско првенство 2000 година


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Натпреварот го доби Франција со 2:1, победничкиот гол го постигна токму Зидан од пенал. Неговите фудбалски мајстории на овој натпревар останаа едни од најпознатите во историјата на фудбалот.