„Журка во Скопје“, „Незаборавна вечер“…Регионот пишуваше за грандиозниот пречек! (ФОТО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓За Македонија вчера пишуваше цел регион!

Вчера прво на аеродромот, а потоа на плоштадот во Скопје беа пречекани ракометарите на Вардар кои од ново ја израдуваа Македонија и ја вратија европската титула која ја освоија и во 2017 година.

Како и таа 2017 година и вчера иако во вечерните часови беше организиран спектакуларен пречек.

Пречекот на европските шампион беше тема за која пишуваа и медиумите во регионот! Македонија одново е ракометна престолнина на Европа!