Жените избраа: Тој е најзгоден спортист на Олимписките игри

Стивен Лангтон, натпреварувачот во боб, со својот изглед привлече големо внимание на Зимските олимписки игри кај женскиот пол.

Тој е член на американскиот тим во боб, на Игрите во Сочи во 2014 година освои два сребрени медали, а два пати беше и светски шампион.

Во Пјонгчанг повеќе внимание привлече со својот изглед, отколку со резултатите. Фотографиите од неговото тело станаа вистински хит на социјалните мрежи.

Riverside walk to The Narrows in Zion.

A post shared by Steve Langton (@stevenlangton) on

Припадничките на понежниот пол за најзгоден спортист на Зимските олимписки игри.