Жената која спиела со 10.000 мажи: „Еве зошто тие изневеруваат“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Бившата ескорт дама Гвинет Монтенегро стана позната во јавноста откако јавно призна дека имала сексуални односи со 10.000 мажи и одлучи да сподели дел од тоа свое богато искуство.

Меѓу другото, за Daily Mail таа открива дека постои една причина поради која мажите најчесто изневеруваат, а таа причина не е потребата за секс.

„Секогаш постои психолошка мотивација за неверство. На мажите не им е дојдено секогаш само до она кое жените го имаат меѓу нозете, иако многумина мислат дека вистината е токму таа. Постојат разни причини поради кои мажите почнуваат да изневеруваат, но најчестата причина за неверство е затоа што на тој начин се чувствуваат посакувани. Слични се на жените, и тие имаат чувства. Бараат блискост и поврзаност“, раскажува Гвинет.

Додава дека многу мажи изневеруваат со цел да се почувствуваат помажествени.

„Не изневеруваат затоа што можат или затоа што им е дојдено само до секс. Мажите сакаат да се чувствуваат мажествено, се плашат кога ќе помислат дека ја изгубиле половата моќ. Не се работи само за секс. 99 насто од моите клиенти сакале интимност. Сакале сексуално да ме задоволат, тоа за нив беше потврда за нивната мажественост“, додава Монтенегро.