За овој потег на Меси зборува цел свет: Ја прими топката, а потоа се случи МАГИЈА


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Барселона синоќа и потешко од очекуваното ја победи Севиља на „Камп Ноу“ со 2:1, а херој за Каталонците беше Пако Алкасер.

Сепак, денес сите зборуваат за потекот на Лео Меси. На синоќешниот натпревар уште еднаш се виде дека на Аргентинецот е невозможно да му се одземе топката. Погледнете!