За некој трагичар за некој херој: Навивач му посвети тетоважа на Кариус (фото)

Навивач на Манчестер Јунајтед избра интересен начин да ги одбележи киксовите на голманот на Ливерпул, Лорис Кариус во финалето од ЛШ.

Голманот на „црвените“ беше трагичар во финалето и буквално им „подари“ два гола на „кралевите“.

Поразот на Ливерпул во финалето беше дочекан со радост во Манчестер, па фановите на „црвените ѓаволи“ го слават германскиот голман.

Еден фан направи и тетоважа „Кариус е легенда“ заедно со датумот од финалето.