„За моите руски фанови“: Miss Bum Bum гола, насликана само со маскотата за World Cup 2018


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Плејбој моделот и Mis Bum Bum за 2015 година, Сузи Кортез, на свој оригинален начин го поддржа Светското првенство во фудбал кое во 2018 година ќе се одржи во русија, соблекувајќи се угул гола и позирајќи само со насликана маскота од претстојното светско првенство, волкот Забивака.

Забивака беше официјално прогласена за маскота на светското во Русија, а на објавата учествуваше и Кортез, заедно со бразилската фудбалска ѕвезда Роналдо како специјален гостин.

A photo posted by FIFAWORLDCUP (@fifaworldcup) on