СПОДЕЛИ МУЗИКА: „Сан снова“ – ново од Васил Хаџиманов и неговиот бенд


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во продукција на Радио-телевизија Србија, ново видео на Васил Хаџиманов Бенд, овој пат за песната „Сан снова“. Васил е докажан џез композитор и клавијатурист кој од неодамна стана и вонреден професор по клавир на штипската музичка академија.