За доменикански „Ел Национал“ Трамп и Алек Болдвин се еден ист човек


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Домениканскиот весник „Ел национал“ објавувајќи текст за израелските населби, објави фотографија од холивудскиот актер Алек Болдвин, потпишувајќи ја: Доналд Трамп, претседател на САД.

Фотографијата, за која подоцна весникот се извини, е од сатиричното имитирање на Трамп, кое Болдвин го изведува во емисијата Во сабота навечер во живо.

Во објавениот текст со наслов „Трамп вели дека населбите во Израел не придонесуваат за мир“, покрај фотографијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху е ставена и сликата на лутиот Болдвин со перика на глава.