За Анџелина Џоли пијачката од Бред Пит буквално ја прелеала чашата

Во едно од сè поретките интервјуа кои ги дава, планетарно популарната холивудска актерка и режисерка Анџелина Џоли говореше за својата нова работа, но и за разводот од Бред Пит.

Многу луѓе се прашуваат како Анџелина ја одржува со години витката става, тајната е всушност нејзиниот нов бизнис.

Станува збор за производот Кето Пуре кој е додаток во исхраната или суплемент кој помага во губењето на килограмите и дава енергија.

-Цел живот бев оптеретена да ја одржам килажата и младоликоста поради притисокот во Холивуд. Конечно успеав да развијам свој бизнис во кој се вклучени само жени , Нашиот производ може да се купи по разумна цена, изјавила Анџелина Џоли.

На прашањето поврзано со причините за разводот од Бред Пит и со сите шпекулации поврзани со него, атрактивната актерка вели:

„Врската никогаш не е црно-бела и додека постојат милион работи кои Бред и јас нема да ги видиме на ист начин, разлика во воспитувањето на децата најмногу не натераат да се разведеме. Неговата зависност од алкохол стана проблем поради кој почна да ги гиби можностите во Холивуд. Дури беше љубоморен што не му дозволив да го промовира мојот бизнис. Сепак, тој е татко на моите деца и не сакам премногу да зборувам“, истакна Џоли.

Актерката воедно истакнала дека од самиот почеток сакала бизнисот Кето Пуре да биде само нејзина работа, поради што Бред се почувствувал отфрлен.

„Не чувствувам обврска да се грижам како тој ќе се чувствува во мојата амбиција. Тој добро знаеше колку сакав да успеам и дека го вложив целото свое срце да направам совршен продукт“, заклучи Џоли.