Вторничка временска прогноза


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во Македонија денеска наутро ќе имаме свежо време, а преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со слаб јужен ветер.

И утре времето наутро ќе биде свежо, а преку денот сончево и топло, попладне со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Скопје сончево со слаб јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од 27 до 34 Целзиусови степени.