Прво најавно видео за серијата со Годзила во која глумат Курт Расел и неговиот син Вајат


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Серијата Monarch: Legacy of Monsters ги следи членовите на семејството додека тие ги следат стапките на нивниот татко за да ја откријат врската на семејството со Monarch, тајна организација која ги проучува големите чудовишта во светот на Годзила.

Славниот холивудски актер Курт Расел и неговиот син Вајат го играат истиот лик, армискиот офицер Ли. Вајат ќе го игра во неговите помлади денови во 1950-тите, додека Курт ќе го игра 50-годишниот Ли.

Monarch: Legacy of Monsters ќе има 10 епизоди. Покрај Курт и Вајат, во серијата глумат и Ана Саваи, Кирси Клемонс, Рен Ватабе, Мари Јамамото, Андерс Холм, Џо Типет и Елиса Ласовски.

„Драматичната сага – која опфаќа три генерации – открива закопани тајни и начините на кои епските настани што ја разбиваат земјата можат да одекнат низ нашите животи“, пишува во најавата за серијата.